Căutarea a găsit 124 rezultate
- Mie Iun 17, 2026 3:39 pm
- Forum: Tramvaiele STB SA
- Subiect: Tramvaiele Astra Imperio Metropolitan
- Răspunsuri: 2096
- Vizualizări: 630680
Re: Tramvaiele Astra Imperio Metropolitan
Toti sunt de vina, de la politist pana la vatmani care i-au durut in p**a. Bine macar ca noile tramvaie vor avea sisteme ADAS, desi si atunci mai pot exista scapari.
Trebuie un crack-down foarte serios la STB pana nu ne trezim cu morti.
Stelutele imi apartin.
Eu sunt vatman si iti zic sincer ...
- Sâm Iun 13, 2026 7:26 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Linia 44 teoretic va fi suplimentata.
Linia 8: da se are in vedere înființarea ei, vom vedea daca nu e prea tarziu si se va accepta. Motivele ar fi ca 54 va incurca 32 care e la 4 minute, care are deja semaforul de la mitropolie, in plus pana va face un 54 dreapta pe Ferentari va dura ... Deci 8 ...
Linia 8: da se are in vedere înființarea ei, vom vedea daca nu e prea tarziu si se va accepta. Motivele ar fi ca 54 va incurca 32 care e la 4 minute, care are deja semaforul de la mitropolie, in plus pana va face un 54 dreapta pe Ferentari va dura ... Deci 8 ...
- Vin Iun 12, 2026 7:08 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Va fi destul deranj pentru calatorii care faceau transbordarea in 11 pentru Calea Ferentari, pe langa faptul ca circula doar din sensul depoului Alexandria, nici statie nu va avea la Sebastian pe niciun sens.(Ma refer la 54)
Probleme vor fi si pentru personalul de miscare, linia 11 inchisa, linia 41 ...
Probleme vor fi si pentru personalul de miscare, linia 11 inchisa, linia 41 ...
- Vin Iun 12, 2026 2:17 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
De vinerea viitoare se are in vedere inchiderea pasajului Basarab.
Vor avea loc niste modificări destul de importante, ca linia 10 întoarcere la Ghencea, linia 11 desființată și înființarea unei noi linii 54 cu traseu Dep.Alexandria Sura Mare prin Ferentari/Zețarilor.
Nu se va putea intoarce la ...
Vor avea loc niste modificări destul de importante, ca linia 10 întoarcere la Ghencea, linia 11 desființată și înființarea unei noi linii 54 cu traseu Dep.Alexandria Sura Mare prin Ferentari/Zețarilor.
Nu se va putea intoarce la ...
- Mar Apr 21, 2026 6:09 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Doar anul s-a schimbat, in rest nimic, cetatenii la fel de neinformati, la fel de indoctrinati plecand capul la tot felul de teorii conspirationiste, la tot felul de zvonuri.
Presa la fel sa inflameze spiritele ...
Ziceam ca atunci nu aveau surse de informare si din cauza asta erau asa, dar ma uit ...
Presa la fel sa inflameze spiritele ...
Ziceam ca atunci nu aveau surse de informare si din cauza asta erau asa, dar ma uit ...
- Mar Mar 24, 2026 6:40 am
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
https://m.youtube.com/watch?v=XgX-Y_4FH_8&pp=0gcJCcUKAYcqIYzv
In continuare nu pot sa nu observ cum presa pune paie pe foc si mai rău inflamează populatia in loc sa ajute.
Putea frumos sa facă un reportaj in care sa explice si sa ajute:
-de ce au inceput lucrările acum
-ce fonduri si ce se ...
- Dum Mar 08, 2026 12:08 am
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
De luni Alexandria intra forta in linia 11 cu 9 tururi !
- Sâm Feb 21, 2026 5:49 pm
- Forum: Tramvaiele STB SA
- Subiect: Tramvaiele V3A-93 modernizate la FAUR
- Răspunsuri: 260
- Vizualizări: 115193
Re: Tramvaiele V3A-93 modernizate la FAUR
Sa circule non-stop până deraiaza: 

Noroc ca e sâmbătă.


Noroc ca e sâmbătă.
- Mie Feb 11, 2026 11:23 pm
- Forum: LOT 3 - Linia 5 - Str. Barbu Văcărescu și Str. Căpitan Av. Alexandru Șerbănescu de la Șos. Ștefan cel Mare la Pod Băneasa - 4,230 km cale dublă (DESCHIS 03.2026)
- Subiect: Știri și discutii despre proiect
- Răspunsuri: 93
- Vizualizări: 31505
Re: Știri și discutii despre proiect
Pana la urma credeti ca vor exploata si Imperio pe acolo?
- Vin Feb 06, 2026 7:59 am
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
https://24bucuresti.ro/actualitate/reforma-radicala-poate-modelul-londra-sa-salveze-stb-de-ce-urcarea-doar-pe-la-prima-usa-ar-elimina-blatul-si-controlorii/?fbclid=IwdGRjcAPwrVRjbGNrA_CtRGV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHsLXnmLzkH-jJ3tu81IzEBKE2DQklEwdpTE4Kb6QHVyDx1emspgzRHIpOb19 ...
- Sâm Ian 03, 2026 6:43 am
- Forum: Infrastructura tramvaielor din regiune
- Subiect: Linia 32 - Piața Unirii - Regina Maria - Rahovei Depoul Alexandria
- Răspunsuri: 34
- Vizualizări: 14639
Re: Linia 32 - Piața Unirii - Regina Maria - Rahovei Depoul Alexandria
Procedura de scoatere a gazonului se intampla de mai mult timp, nu de acum.(Sfarsit de vara, inceput de toamna)
Făceau asta in fiecare noapte cu acele mini-excavatoare, cateodata chiar trebuia sa fii atent la iesirea din depou dimineata, deoarece erau zone cu pamant prea ridicat sau borduri mutate ...
Făceau asta in fiecare noapte cu acele mini-excavatoare, cateodata chiar trebuia sa fii atent la iesirea din depou dimineata, deoarece erau zone cu pamant prea ridicat sau borduri mutate ...
- Vin Ian 02, 2026 4:42 pm
- Forum: Tramvaiele STB SA
- Subiect: Tramvaiele Astra Imperio Metropolitan
- Răspunsuri: 2096
- Vizualizări: 630680
Re: Tramvaiele Astra Imperio Metropolitan
De pe 3, adica de maine se va lucra la linie intre orele 23-05, programul turelor de la Alexandria au fost modificate astfel incat retragerea sa se faca pana in ora 23, iar accesul dupa ora 5... nu stiu daca pana pe 8 sau si dupa ...
- Mie Dec 24, 2025 11:49 am
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
- Joi Sep 18, 2025 7:32 pm
- Forum: Tramvaiele STB SA
- Subiect: Tramvaiele V3A-93 modernizate la FAUR
- Răspunsuri: 260
- Vizualizări: 115193
Re: Tramvaiele V3A-93 modernizate la FAUR
https://prnt.sc/dkjovM6L-r77
Primul V3A-93 Modernizat de FAUR pregatit pentru zilele mobilității.
Se pare ca va ramane pentru muzeu.
Primul V3A-93 Modernizat de FAUR pregatit pentru zilele mobilității.
Se pare ca va ramane pentru muzeu.
- Lun Sep 08, 2025 2:05 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Este alocat putin timp pe semicursa din cauza asta apar goluri.
- Mar Sep 02, 2025 3:08 am
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
La cate entități sunt implicate ce sa mai sincronizezi ... 
Stai sa vedem ce surprize vom mai avea ...
Stai sa vedem ce surprize vom mai avea ...
- Dum Aug 31, 2025 6:13 am
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Clar asta trebuia făcut. Acolo prevăd că va ieși cu scandal atunci când vor intra cu modernizarea. Apar locuri de parcare pentru care cel mai probabil s au și platit. Când nu se va mai putea parca și va trebui sa circule și tramvaiul sa vezi atunci scandal....Mă gandesc
Nu sunt platite, acolo ...
- Dum Aug 31, 2025 6:09 am
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
La zețarilor sunt stationari in momentul actual de 2 3 minute , maxim o stationare de 5 minute pentru toate liniile.
Se cauta solutii pentru toata lumea, oricum exista surplus de oameni si acum cand e parcul redus, dar sa mai suspende din linii, va trebui sa trimită oameni acasa ...
Se cauta solutii pentru toata lumea, oricum exista surplus de oameni si acum cand e parcul redus, dar sa mai suspende din linii, va trebui sa trimită oameni acasa ...
- Sâm Aug 30, 2025 12:52 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Nu , dar probabil nu poate sa le intoarca pe toate la FAUR
- Sâm Aug 30, 2025 12:32 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
19 e posibil sa intoarca la Vitan incepand cu 06.09 (vitan-mihai bravu-dudesti)Marian Andrei scrie: Vin Aug 29, 2025 8:46 am Ceva modificari substantiale vor urma, doar ca nu cred ca vom vedea iar Militari in 19.
- Lun Aug 25, 2025 6:36 am
- Forum: Tramvaiele STB SA
- Subiect: Tramvaiele V3A-93 modernizate la URAC
- Răspunsuri: 318
- Vizualizări: 109773
Re: Tramvaiele V3A-93 modernizate la URAC
Se poate face accesul gata? S-a receptionat?
- Sâm Aug 02, 2025 7:27 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2265
- Vizualizări: 754184
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Dobitocii astia cu astfel de reportaje stiu doar sa inflameze situatia, habar nu au sa explice de ce este suspendata linia, de ce nu se pot introduce mai multe autobuze, de ce nu pleaca autobuzele asa cum vrea fiecare calator cand are el treaba.
Dar asta ne place in tara asta sa existe mereu cearta ...
Dar asta ne place in tara asta sa existe mereu cearta ...
- Vin Aug 01, 2025 9:56 am
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Da, in acest moment In afara de 19 toate tururile Alexandriei sunt operate cu Imperio.
Si prin 11 sunt 2 de 41.
Si prin 11 sunt 2 de 41.
- Vin Aug 01, 2025 9:35 am
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Doar in weekend are, ca si pana acum, 3 tururi.
Cerere pentru a introduce Imperio in 44 a fost facuta, dar nu cred ca a fost aprobata, vedem pe viitor.
Cerere pentru a introduce Imperio in 44 a fost facuta, dar nu cred ca a fost aprobata, vedem pe viitor.
- Vin Aug 01, 2025 7:57 am
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1809
- Vizualizări: 718790
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Momentan:
-641: 20 tururi
-643: 15 tururi
Cursul saptamanii.
-641: 20 tururi
-643: 15 tururi
Cursul saptamanii.