De sâmbătă, autobuzele liniei 610 vor circula pe Bd. Timișoara, Bd. General Paul Teodorescu și Bd. Doina Cornea
La solicitarea călătorilor, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pentru Transport Public București – Ilfov (TPBI) reorganizează linia navetă de autobuz 610.
Începând de sâmbătă, 27 ...
Căutarea a găsit 3596 rezultate
- Vin Iun 26, 2026 4:23 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Știri despre modificări de trasee
- Răspunsuri: 444
- Vizualizări: 185204
- Mie Iun 24, 2026 10:16 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
- Mie Iun 24, 2026 10:24 am
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Statia Calea Dudesti-inchisa temporar.
https://www.facebook.com/share/p/1EJXwTYfuR/
https://www.facebook.com/share/p/1EJXwTYfuR/
- Mie Iun 24, 2026 10:22 am
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1811
- Vizualizări: 719182
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
610 cara aer,după părerea mea. Are 13 ture(daca nu greșesc)pentru 5 stații,asta în timp ce alte linii naveta sunt aglomerate sau ar putea fi suplimentate linii că 105 sau 182 din zona pasajului Basarab.
In alta ordine de idei,619 ar fi o idee,sa oprească în statia de tramvai "Soseaua Mihai Bravu ...
In alta ordine de idei,619 ar fi o idee,sa oprească în statia de tramvai "Soseaua Mihai Bravu ...
- Lun Iun 22, 2026 11:59 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Pentru extinderea lui M4 se trage tare
https://cineconstruieste.ro/mobilizare-masiva-pe-traseul-m4-geocon-a-realizat-peste-60-din-investigatiile-geotehnice-intr-o-singura-luna/?fbclid=IwdGRjcASmbK9jbGNrBKZscmV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHpew ...
https://cineconstruieste.ro/mobilizare-masiva-pe-traseul-m4-geocon-a-realizat-peste-60-din-investigatiile-geotehnice-intr-o-singura-luna/?fbclid=IwdGRjcASmbK9jbGNrBKZscmV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHpew ...
- Lun Iun 22, 2026 3:52 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1811
- Vizualizări: 719182
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Mare pericol de căzut în "gol" în stația de la Dristor,cu lucrările la termoenergetica. Se mișcă plăcile alea din margine la greu,stau mai mult în gol pentru că este spart bine din statie.
Că tot spuneam,cum că statia cu pricina "stă să cadă".
Stația „Calea Dudești” – suspendată temporar ...
- Dum Iun 21, 2026 5:56 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1811
- Vizualizări: 719182
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Nu turele cu Imperio,ci cele de Victoria puteau ajunge in alte linii. Inelarul 1/10 poate funcționa full Imperio in perioada aceasta.
- Dum Iun 21, 2026 5:48 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1811
- Vizualizări: 719182
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Sunt chiar 14...iar în 1 au rămas 16 ture.
Da,se puteau suplimenta alte linii cu aceste ture.
Da,se puteau suplimenta alte linii cu aceste ture.
- Sâm Iun 20, 2026 1:32 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1811
- Vizualizări: 719182
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
44 ar trebui să aibă cel puțin 10 ture,cate avea 11 le în weekend. Cu ture din 54, mai bine suplimentau 23-ul,astfel încât să fie adus și acesta la cel puțin 10-12 ture. In 54,ajungeau 8 ture în zilele lucrătoare și vreo 6 în weekend.
- Sâm Iun 20, 2026 1:17 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Extinderi magistrale de metrou
https://arenaconstruct.ro/sapte-extinde ... e-santier/
https://arenaconstruct.ro/sapte-extinde ... e-santier/
- Sâm Iun 20, 2026 12:27 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1811
- Vizualizări: 719182
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
54: L-V: 5 ture Titan -5 ture Dudești
S-D:3 ture Titan- 4 ture Dudesti
Ca un scurt comentariu, cei mai multi vor alege varianta cu 182, de la Dorobanți sau Felix,pentru a trece pe cealaltă parte de pasaj, și de a continua mai departe traseul cu linii ca 105 (mai ales) pentru a ajunge in zona Afi.
S-D:3 ture Titan- 4 ture Dudesti
Ca un scurt comentariu, cei mai multi vor alege varianta cu 182, de la Dorobanți sau Felix,pentru a trece pe cealaltă parte de pasaj, și de a continua mai departe traseul cu linii ca 105 (mai ales) pentru a ajunge in zona Afi.
- Vin Iun 19, 2026 8:39 pm
- Forum: Proiecte în derulare
- Subiect: Pasajul Domnești
- Răspunsuri: 11
- Vizualizări: 5486
- Joi Iun 18, 2026 12:21 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
- Mar Iun 16, 2026 10:09 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Nu știu dacă vor mai fi și alte închideri între timp(nu că ar mai fi multe),dar circula ideea ca cel târziu din iulie, să înceapă modernizarea și pe restul de Camil Ressu. 23 și 27 Dudești-Vitan,iar între Faur și Dristor ar urma să avem naveta 623.
Cam asta știu până acum...
Cam asta știu până acum...
- Mar Iun 16, 2026 9:21 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1811
- Vizualizări: 719182
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Toate șansele cel mai probabil,să vedem Imperio și în alte linii cu închiderea pasajului Lujerului. Din iulie,am înțeles că s ar închide pasajul.
- Mar Iun 16, 2026 8:28 pm
- Forum: Proiecte în derulare
- Subiect: Reabilitarea si consolidarea zonei Piata Unirii (2025-2027)
- Răspunsuri: 31
- Vizualizări: 4349
- Mar Iun 16, 2026 5:44 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Știri generale
- Răspunsuri: 307
- Vizualizări: 165288
Re: Știri generale
CUM VOM CIRCULA PE PASAJUL BASARAB?
👉Cu mașina
✔️În perioada 20-29 iunie, traficul auto nu va fi afectat. Vom lucra doar în zona liniilor de tramvai. Scoatem din tensiune linia de contact pentru a putea lucra în siguranță;
✔️În perioada 29 iunie-31 iulie, mașinile vor circula pe o singură bretea ...
👉Cu mașina
✔️În perioada 20-29 iunie, traficul auto nu va fi afectat. Vom lucra doar în zona liniilor de tramvai. Scoatem din tensiune linia de contact pentru a putea lucra în siguranță;
✔️În perioada 29 iunie-31 iulie, mașinile vor circula pe o singură bretea ...
- Mar Iun 16, 2026 3:08 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Ce s ar vrea și pe noi...
https://www.libertatea.ro/stiri/frankfu ... ic-5780118
https://www.libertatea.ro/stiri/frankfu ... ic-5780118
- Dum Iun 14, 2026 3:44 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Ideea in sine,nu i era și ar fi o idee tot asa,daca și Robert ar continua de la pasaj M.Bravu până sus la Vitan/Mathaus. Între Vitan și Dristor,nu are rost,daca se apuca de pasaj,mai departe este discutabil și pe ce porțiuni.
- Dum Iun 14, 2026 3:41 pm
- Forum: Proiecte în derulare
- Subiect: Pasaj Aparatorii Patriei (2025-2026)
- Răspunsuri: 6
- Vizualizări: 450
- Sâm Iun 13, 2026 11:27 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Faimosul 54 ar urma să aibă ture de la Titan și Dudești.
Preluată
https://www.facebook.com/share/p/1D8q9coQNc/
Preluată
https://www.facebook.com/share/p/1D8q9coQNc/
- Sâm Iun 13, 2026 8:10 pm
- Forum: Mobilitatea în regiunea București - Ilfov
- Subiect: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
- Răspunsuri: 1811
- Vizualizări: 719182
Re: Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Până la sfârșitul anului,asta în teorie. Dar până atunci cu siguranță vor mai interveni alte schimbări cu alte șantiere deschise.
Ce nu înțeleg,personal mi se pare cam multa agitație cu Ferentarul,unde tot așa după părerea mea,cu un 23 suplimentat in care sa vina la 6-8 minute și maxim 10-12 în ...
Ce nu înțeleg,personal mi se pare cam multa agitație cu Ferentarul,unde tot așa după părerea mea,cu un 23 suplimentat in care sa vina la 6-8 minute și maxim 10-12 în ...
- Sâm Iun 13, 2026 3:39 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Că tot este interesul mare privind pasajul Lujerului
- Sâm Iun 13, 2026 2:16 pm
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Se prezumă că dacă se va putea face accesul pentru linia 44,se va putea și pentru celelalte linii,pe pasaj de data aceasta. Chiar daca nu circula o linie cu o anumită frecventa,deranj tot va fi daca va mai trece din când un tramvai prin zona pentru acces sau retrageri.
Și dacă încep și la Lujerului ...
Și dacă încep și la Lujerului ...
- Sâm Iun 13, 2026 11:39 am
- Forum: Cafeneaua și reportajele Mobilitate.eu
- Subiect: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
- Răspunsuri: 2267
- Vizualizări: 754606
Re: Bun venit în cafeneaua virtuală Mobilitate.eu!
Pasajele Obor și Lujerului
https://www.agendaconstructiilor.ro/sti ... sajul-obor
https://www.agendaconstructiilor.ro/sti ... sajul-obor