Depoul Bucurestii Noi

Discuții și informații despre autobazele, depourile și uzina de reparații a STB SA
Avatar utilizator
Marian Andrei
Administrator
Mesaje: 5395
Membru din: Vin Apr 29, 2022 5:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Sâm Iul 13, 2024 4:52 pm

Am tot spus, dar inteleg ca nu se poate, se pot completa lejer liniile de troleibuz cu ZTEuri. Si grabita licitatia pentru alea 22 cu care se chinuie de 2 ani sa o lanseze.
Mobilitate.eu
TRANSPORT. INFRASTRUCTURA. MOBILITATE
Cristi
Utilizator avansat
Mesaje: 537
Membru din: Vin Oct 27, 2023 6:40 pm
Localitate: Bucuresti - Corbeanca.

Sâm Iul 13, 2024 5:25 pm

punmeister scrie:
Sâm Iul 13, 2024 4:19 pm
Ba se poate, cu Kent sau Citaro Hybrid pe termen scurt.

Stiu ca nu o sa le placa asta celor care sunt cultisti ai troleibuzului, dar ar fi cazul pentru ei sa gandeasca pragmatic.


Eu sunt de acord ca pe langa troleibuze sa fie si niste autobuze, de preferat electrice, pentru completarea turelor. Momentan totul este incert, totusi trebuie sa ne gandim la o retragere in masa a troleibuzelor Ikarus in viitor, si inlocuite cu Citelis si eventual cu ZTE, pana cand vor veni primele troleibuze din licitatia de 22 de troleibuze si din licitatia aia mare de 200 de troleibuze.
Marian Andrei scrie:
Sâm Iul 13, 2024 4:52 pm
Am tot spus, dar inteleg ca nu se poate, se pot completa lejer liniile de troleibuz cu ZTEuri. Si grabita licitatia pentru alea 22 cu care se chinuie de 2 ani sa o lanseze.
Se pot completa liniile de troleibuz cu ZTE, nu zic nu. Ideea este sa se si miste :evil: ului cu statiile alea de incarcare ca degeaba ai autobuze electrice daca jumate din ele nu circula. In legatura cu licitatia aia de 22 de troleibuze, totusi sunt aici de acord cu tine, trebuie grabita odata si odata licitatia aia, sa se desemneze castigatorul licitatiei, semnat contractul si aia e, asteptam sa soseasca primele troleibuze. Am un mare dubiu ca si la licitatia asta de 22 de troleibuze va castiga mai mult ca sigur cei de la Solaris.
Solaris pe 70. 8-)
Scrie răspuns

Înapoi la “Baze de exploatare ale STB SA”