Skoda Group - Știri despre producție și contracte

Știri și informații despre companiile și tehnologiile pentru troleibuze
Avatar utilizator
Marian Andrei
Administrator
Mesaje: 4775
Membru din: Vin Apr 29, 2022 5:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Lun Mai 15, 2023 3:58 pm

Lituania – Skoda va livra 91 de troleibuze noi la Vilnius

Skoda anunță că a fost semnat un contract pentru 91 de troleibuze Škoda 32 Tr pentru Vilnius. Programate pentru livrare în perioada 2024-2025, aceste troleibuze acordă prioritate confortului pasagerilor, aducând o funcționare ecologică și caracteristici superioare.

„Sunt extrem de mândru că ne-am confirmat încă o dată poziția de producător lider de troleibuze din Europa. Punem un accent deosebit pe durabilitate și inovație în producția de vehicule și sunt încântat să pot oferi partenerilor noștri soluții care sunt atât eficiente, cât și ecologice. Țările Baltice sunt una dintre cele mai importante regiuni ale noastre, deoarece am livrat deja sute de vehicule aici”, spune Petr Novotný. „Pe lângă troleibuzele noastre, ramele electrice etajate sunt în funcțiune și în Lituania și suntem foarte interesați să ne implicăm și în alte licitații pentru trenuri. Suntem încântați să putem contribui cu produsele noastre la crearea unei zone mai ecologice și la un sistem de transport public mai confortabil pentru locuitorii Lituaniei”.

Foto&info: Skoda

https://mobilitate.eu/lituania-skoda-vtrole-vilnius/

1684154639057.jpg
1684154639057.jpg (202.35 KiB) Vizualizat de 476 ori
Mobilitate.eu
TRANSPORT. INFRASTRUCTURA. MOBILITATE
Avatar utilizator
Marian Andrei
Administrator
Mesaje: 4775
Membru din: Vin Apr 29, 2022 5:27 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Joi Iul 20, 2023 7:54 am

Cehia – Ostrava achiziționează 6 troleibuze articulate de la Skoda

Ostrava își crește din nou flota de troleibuze ecologice cu o achiziție de la Škoda Group. Pe lângă troleibuzele Škoda 36 Tr recent livrate, noile troleibuze articulate vor spori confortul pasagerilor anul viitor. Astfel, a fost semnat un contract cu Dopravní podnik Ostrava, operatorul de transoport local din regiune, pentru a furniza maxim 6 troleibuze troleibuze Škoda 27 Tr, ce vor fi utilizate funcție de nevoile orașului. Valoarea totală a contractului pentru șase vehicule cu aer condiționat și caroserie Solaris, un sistem modern de camere și dispozitive de măsurare a gradului de ocupare depășește 97 milioane CZK.

Foto&info: Skoda Group

https://mobilitate.eu/cehia-ostrava-trole-skoda/

1689774630550.jpg
1689774630550.jpg (243.18 KiB) Vizualizat de 357 ori
Mobilitate.eu
TRANSPORT. INFRASTRUCTURA. MOBILITATE
Scrie răspuns

Înapoi la “Troleibuze”