54: L-V: 5 ture Titan -5 ture Dudești
S-D:3 ture Titan- 4 ture Dudesti
Ca un scurt comentariu, cei mai multi vor alege varianta cu 182, de la Dorobanți sau Felix,pentru a trece pe cealaltă parte de pasaj, și de a continua mai departe traseul cu linii ca 105 (mai ales) pentru a ajunge in zona Afi.
Discutii despre trasee si modificari de trasee si parc circulant in regiune
Acest 54 o sa care aer grav, mai are si 10 ture. Tramvaie risipite, care puteau merge prin alte linii...
Ca idee, in weekend, 54 are 7 ture. 44 are 6 ture, adica acelasi numar de ture ca si pana acum, dar va fi mult mai aglomerat mai ales ca a ramas singurul tramvai de pe Giulesti.
Eu as fi luat 2 ture de Dudesti din 54 si le-as fi bagat in 10, care ar fi inlocuit 2 ture de Militari ce ar fi intrat in 44. Solutie care impaca pe toata lumea.
Ca idee, in weekend, 54 are 7 ture. 44 are 6 ture, adica acelasi numar de ture ca si pana acum, dar va fi mult mai aglomerat mai ales ca a ramas singurul tramvai de pe Giulesti.
Eu as fi luat 2 ture de Dudesti din 54 si le-as fi bagat in 10, care ar fi inlocuit 2 ture de Militari ce ar fi intrat in 44. Solutie care impaca pe toata lumea.
44 ar trebui să aibă cel puțin 10 ture,cate avea 11 le în weekend. Cu ture din 54, mai bine suplimentau 23-ul,astfel încât să fie adus și acesta la cel puțin 10-12 ture. In 54,ajungeau 8 ture în zilele lucrătoare și vreo 6 în weekend.
Si mie mi se pare, iar traseul s-a scurtat cam cu jumatate (daca nu chiar mai bine) din cum era inainte. Probabil s-au gandit sa scoata toate Imperio la traseu pentru AC. Desi, daca ma intrebi pe mine, 2-3 Imperio din 10 ar fi mers si pe 44...
Că tot spuneam,cum că statia cu pricina "stă să cadă".Lucian scrie: Mie Iun 10, 2026 5:55 pm Mare pericol de căzut în "gol" în stația de la Dristor,cu lucrările la termoenergetica. Se mișcă plăcile alea din margine la greu,stau mai mult în gol pentru că este spart bine din statie.
Stația „Calea Dudești” – suspendată temporar
https://tpbi.ro/statia-calea-dudesti-su ... -temporar/#
610 cara aer,după părerea mea. Are 13 ture(daca nu greșesc)pentru 5 stații,asta în timp ce alte linii naveta sunt aglomerate sau ar putea fi suplimentate linii că 105 sau 182 din zona pasajului Basarab.
In alta ordine de idei,619 ar fi o idee,sa oprească în statia de tramvai "Soseaua Mihai Bravu" sens Faur.
In alta ordine de idei,619 ar fi o idee,sa oprească în statia de tramvai "Soseaua Mihai Bravu" sens Faur.
Aron28 scrie: Mie Iun 17, 2026 1:01 pm Cele mai seci capete au gandit 610-ele si 54.
610 trebuia sa mearga pe Paul Teodorescu/Doinea Cornea -> stanga pe Bd. Timisoara -> Dr Taberei -> Paul Teodorescu/Doinea Cornea
+ sa mearga pe linia de tramvai chiar pana in statia Pod Grozavesti (urcat coborat pe bretele aferente)
105 suplimentat -> sa suspende temporar statia de la facultatea ecologica si sa circule pe linia de tramvai pana la Gara Basarab.
Asta trebuiau sa fie modificarile pentru un disconfort minim si o transbordare rapida si facila pentru calatori.
E o discutie redundanta. Trebuie trimise petitii la TPBI. Am trimis 3 pana acum in legatura cu 610-le. Ce am scris si in mesajul precedent dar mai elaborat bineinteles